Skip to content

Rozloučení + obrázky z dubna

Rozloučení + obrázky z dubna published on

Někteří z vás možná ví, nebo tuší, co bude následovat.
Minimálně podle toho, že poslední povídka ze série Krok do tmy byla zveřejněna v první polovině roku 2010.
Gobloch ve Světě bez jména končí, není to aktuální informace nebo momentální rozhodnutí, ale bylo potřeba nechat několik měsíců odstupu a veřejně tuto informaci vypustit, až když už to nebude „žhavé” a aktuální, ale prostě fakt.
Důvody jsou vesměs osobní a časové. Lidé se mění, spolu s nimi se mění i zájmy a zaměření nebo preference a někdy prostě společná práce a zájmy skončí.

Pokud by někoho z čtenářů posedla touha to řešit na osobní úrovni, vyptávat se a případně přemlouvat – nedělejte to. Rozhodnutí je definitivní. Případní neodbytní skalní fanoušci mohou napsat mě (Lysandře). Gobloch si nepřála to všem dokola vysvětlovat, i proto jsem zvolila takový časový odstup.

Co to znamená pro čtenáře SBJ? Pokračování povídek série Krok do tmy pravděpodobně nebude, jinak se nemusíte obávat nějakých změn.
Vím, že nás někteří v předchozích letech mohli brát jako nerozlučné duo a pro mnohé to bude šok, ale zvenčí věci vypadají mnohdy jinak, než skutečně fungují.

Původní komiks má za sebou dvanáct let mé práce, Gobloch se připojila před několika lety původně jen na psaní povídek podle konceptu, což se časem rozvinulo do různorodější spolupráce. Takže i když jsem opět na tvorbu “sama”, jak tomu bylo i na začátku, je základní dějová linie neměnná.
Chtěla bych tímto poděkovat Goblochovi za úžasné povídky a několik let spolupráce a vzájemné inspirace, kterých si vážím a snad se budete moci těšit na její další tvorbu za hranicemi SBJ.
Přeji Goblochovi hodně štěstí, myslím, že i za vás, čtenáře.

A abychom se neomezili jen na nepříliš optimistickou zprávu, přikládám k blogu mé obrázky z dubna, už je jich pěkná řádka.
-Lysandra

Duben 2013

Primary Sidebar