Skip to content

Jedenácté narozeniny Světa bez jména 12. 1. 2014

Jedenácté narozeniny Světa bez jména 12. 1. 2014 published on

Rok se s rokem sešel a je to tu zase! Další narozeniny Světa bez jména! Jak je možné, že to tak neuvěřitelně rychle letí?

Nemusíme ztrácet čas rekapitulací loňského roku, protože na to tu byl novoroční blogový post, tak tedy vzhůru k dárkům!

 1. Povídka Neštěstí ve hře – ano, Svět bez jména a jeho čtenáři dostali k narozeninám další povídku! Tak ať se vám líbí!
 2. Vyhlášení další soutěže fanartu a fanfikce – bylo na čase opět něco vyhrát, nemyslíte?
 3. Narozeninová párty – proběhne v únoru v Praze, datum zveřejním později, více informací níže
 4. Je libo kávu s Dalmayrem?

dalmayr

S Dalmayerem. A tím se dostáváme k novinkám a věcem budoucím!

Kdo pilně četl Novoroční blogový post už ví, že Zatracen v novém světě a Bandité odstartovali restart celého komiksu. Původní příběhy odešly do archivu, který jsem slíbila s dnešním dnem smazat, ale že jste to vy (a že určitě všichni pilně blogy nečtou), nechám původní příběhy ke stažení ještě týden do 18. ledna. Pokud by jste i to prošvihli, napište mi email s prosbou o poslání.

Restart ano, ale proč mazání? Protože po restartu se hodně věcí změnilo a já nechci řešit sáhodlouhým vysvětlováním, co z původních příběhů platí a co už ne. Možná se některé ze starých příběhů vrátí, ale teď není chvíle na to rozhodovat co a v jaké formě.

Přece ty změny nemohou být tak hrozné a velké? Ale ano. Jedna změna hovořící za všechny – náš oblíbený škodolibý elf milující kávu a kočky se již více nejmenuje Dalamar, ale Dalmayr. Zkrácená verze “Dal” samozřejmě zůstává. Ptáte se proč? Protože malá třináctiletá Lysandra, která si tehdy tuhle postavu vymyslela, neuměla tvořit vlastní jména a jméno Dalamar už má licencované jistá zahraniční fantasy sága. Proč jsem to nezměnila dřív? Protože ke jménu “Dalamar” jsem po těch letech měla silný vztah. Při publikování příběhů a komiksů v češtině to nebyl problém, ale když dávám veřejně komiks v angličtině, už se to problémem stává. Přišlo by mi nesmyslné říkat postavě v jednom jazyku tak a v jiném jinak, nicméně věřím, že si na Dalmayra také zvyknete :-)
Připomíná vám to jméno něco? Nedali by jste si kávu?

Výhodou těchto změn je, že i dlouhodobý čtenář se může těšit na překvapivé novinky a pro mě je to motivace víc psát a rychleji kreslit :-)

Jako věc budoucí bych také ráda ohlásila NAROZENINOVOU PÁRTY, která proběhne v Praze v kavárně Knoflík. Datum a čas párty zveřejním na konci ledna. Oslava je trochu posunutá kvůli zkouškovému, které mě momentálně postihlo a nepřítomnosti majitelky kavárny.
S Akirou pro vás chystáme bohatý program – koncert, veřejné čtení, tombolu a speciální SBJ dort!
Párty proběhne některý pátek nebo sobotu v únoru, datum vyhlásím s dostatečným předstihem.

A na závěr 11 faktů více či méně se týkajících komiksu (když už máme těch jedenáct let):

 1. I po jedenácti letech zapomínám datum narozenin. (Komiksových, ne svých.)
 2. I po jedenácti letech mě stále baví trávit nejvíc ze svého volného času s postavami ve své hlavě.
 3. I po jedenácti letech to moje rodina stále nemůže pochopit.
 4. I po jedenácti letech mám u každé stránky pocit, jako bych kreslila poprvé a u každé povídky to samé. (Hádám, že to tak má každý autor.)
 5. Nejčastěji SBJ najdete při vyhledávání slov “online komiks”. Někomu se ho ale najít i pod slovem “blbost”. Jedenáctkrát.
 6. První pokusy o povídky jsem díky mé kamarádce Nimoe začala psát v jedenácti letech.
 7. V Arkabanově Hvězdě je jedenáct hlavních představitelů vlády. (Deset soudců a vládce, tajemný pan Dalmayr.)
 8. Vloni jsem v daily doodles nakreslila Dala jedenáctkrát (plus mínus) http://elfpluscats.tumblr.com
 9. Ve světě bez jména je osm dní v týdnu, z toho dva nebo tři volné, podle země pobytu.
 10. Velmi si vážím všech přátel (protože jinak tak věrné čtenáře nazývat nejde), kteří Svět bez jména čtou celých jedenáct let!
 11. I po jedenácti letech jsou tu stále lidé, kteří komiks čtou a mají o něj zájem. Mé velké díky patří vám! Jedenáctkrát sláva!

Primary Sidebar